Laser İçeren Uygulamalar

Neden uygulanır:

Son yıllarda gelişen teknoloji Lazer kullanım alanlarını da genişleterek, daha güvenilir ve hızlı tedaviler uygulanmasına olanak sağladı. Artık lazer teknolojisi ile derideki kırışıklıklar, çiller, güneş lekeleri, benler ve istenmeyen dövmeleri kolayca gidermek mümkün.

Uygulama :

Laser ile soyma ( laser peel ) karbondioksit laser ile gerçekleştirilir. Kırışmış veya hasarlı deri tabaka tabaka soyulur. Bu işlem özellikle göz ve ağız etrafındaki ince kırışıklıkların azaltılmasında sık kullanılır. Tüm yüz bölgesine de gençleştirme amaçlı kullanılmaktadır. Bazen yüz germe veya göz kapak estetiklerinde de beraber kullanımları vardır.

KPT 532 nm ve 1064 nm YAG lazer cihazları ile yapılan tedavilerde yüzde ( özellikle burun kenarlarında ) olan kılcal damar çatlamalarını ve bacaklarda oluşan kılcal varisleri birkaç seansta yok etmek mümkün oluyor. Özel bir krem uygulanarak bölgesel uyuşma sağlanıyor, böylece kılcal damar veya leke tedavisinde ağrı hissedilmiyor.

Genellikle kırışıklık tedavilerinde bir ya da iki seans yeterli olurken sivilce izi ve travmatik izlerde 3 – 5 seans gerekebiliyor.