Plastik ve Rekonstrüksiyon Operasyonlar

Yarık Dudak – Damak Cerrrahisi

Yarık Dudak Neden uygulanır : Çoğunlukla sebep kesin bulunamaz. Ancak hamilelik sırasında alınan ilaçlar, röntgen ışını, stres, travmalar veya geçirilen bazı virütik hastalıklar, bazı vitaminlerin ek..

DEVAMI
Ben ( Nevus ) Tanı ve Tedavisi

Ben (Nevüs) Nedir? Benler; vücudun her yerinde görülebilen, sıklıkla kahverengi, oval ya da yuvarlak iyi huylu oluşumlardır. Deriye rengini veren pigmenti üreten melanosit adı verilen hücrelerden kök..

DEVAMI
Deri Kanserleri Tedavisi

Kimlerde ve neden deri kanseri olur? Deri kanserleri, tüm dünyada en sık görülen kanser türüdür. Amerika Birleşik devletlerinde her yıl 500 binden fazla yeni vaka eklenmektedir. Deri kanserlerinin ar..

DEVAMI
Doğuştan Genital Anomaliler

Hipospadias, idrar deliğinin penis ucu yerine ön yüzünde daha önceki bir noktada bulunmasıyla karakterize doğuştan olan yapısal bozukluktur. Üçyüz canlı erkek doğumdan birinde görülür. İdrar deliği pe..

DEVAMI
El ve Mikrocerrahi

Cerrahi Müdahale : El yaralanmasında tedavi şekli, elin yaralanma şiddetine göre, yaralanmadan sonra geçen süreye, yaranın kirlenme oranına göre değişebilir. Özellikle tendon ve sinir kesileriyle bir..

DEVAMI
Diyabetik Ayak ve Bası Yaraları Tedavisi

Diabet yani şeker hastalığının kontrolsüz olduğu durumlarda vücutta meydana gelen her tür yaranın iyileşmesi zor ve geç olacaktır. Diabet genel olarak hücresel düzeyde hasar verdiği gibi oluşturduğu d..

DEVAMI